BIO Vanilkový lusk 1 ks

Neohodnoceno
55 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Tyto vanilkové lusky (Vanilla Planifolia) pochází z chráněných plantáží v Ugandě. Klimatické podmínky Ugandy se velmi podobají podmínkám na známém Madagaskaru. Díky tomu má vanilka vysoký obsah vanilinu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vanilka vyniká přirozeně vysokým obsahem vonných látek, které dokonce mohou krystalizovat na povrchu jako malé bílé krystalky. Toto je znak vysoké kvality, ne vada produktu! Vanilkový lusk používáme tak, že jej rozkrojíme a drobná zrnka uvnitř lusku přidáváme po špetce do desertů, pudinků, sladkého pečiva, jogurtů či krémů. Celý lusk můžeme skladovat v krystalovém či moučkovém cukru. Tím se nejenom cukr krásně ovoní vanilkou, ale je to také dobrý způsob jak vanilku skladovat. Zbylý lusk bez semínek nemusíme vyhazovat. Povaříme-li kousek prázdného lusku krátce v mléce při přípravě kaše, kakaa či pudinku, dodáme pokrmu vanilkovou vůni.

ZEMĚ PŮVODU: Uganda
UPOZORNĚNÍ PRO ALERGIKY: Výrobek neobsahuje stopy alergenů.
NÁZEV A SKLADOVÁNÍ: Vanilkové lusky. Skladujte v suchu, chraňte před teplem.  Pro skladování lusků vanilky je ideálním místem dóza s cukrem či uzavíratelný sáček.
EU_Organic_Logo