Ve čtvrtek 14. 9. bude naše prodejna otevřena mimořádně od 14:00 do 18:00. Děkujeme za pochopení!

Rýžový nápoj 0,75 l

Novinka
Neohodnoceno
Značka: Voelkel
75 Kč / ks
Skladem (2 ks)

První rýžový nápoj na světě v kvalitě Demeter! Toto sladké a jemné potěšení z pití dokonale zapadá do veganské stravy a stravy bez laktózy. Pod italským sluncem roste aromatické zrno v biodynamickém oběhovém hospodářství. Tímto způsobem zůstávají vody bez umělých hnojiv a zemědělských toxinů. S opakovaně použitelnou lahví, kterou lze znovu naplnit až 30krát, se také vyhnete obalovému odpadu. 
Rýže z pěstování Demeter v Itálii Přirozeně bez laktózy

Složení: Přírodní minerální voda, rýže** 12%, slunečnicový olej**, originální kamenná sůl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochranná známka Demeter se užívá pro označení produktů biodynamického zemědělství v přibližně padesáti zemích světa. Certifikát Demeter je udělován po splnění dalších kritérií nad rámec ekologického zemědělství (každá země má vlastní národní standard) a užití této značky je podmíněno velmi přísnými kontrolami a smluvními podmínkami.

Biologicko-dynamické (zkráceně biodynamické) zemědělství je nejstarší metodou alternativního či ekologického hospodaření. Jeho základem je tzv. Zemědělský kurz, který v roce 1924 představil rakouský filosof, esoterik, lektor a duchovní otec antroposofie Dr. Rudolf Steiner. V současné době hospodaří touto metodou cca 6 400 farem a zemědělských podniků (210 000 ha) v podstatě na všech kontinentech.

V biodynamickém zemědělství se nepoužívají žádná anorganická hnojiva a chemické přípravky.Harmonickým procesům v půdě a zdravému vývoji rostlin napomáhají speciální preparáty, kterése dělí na polní: roháček (500) a křemenáček (501) a kompostové (preparáty 502-508).

Jejich zhotovování může zpočátku působit poněkud podivně, avšak kdo se preparátové prácizačne důkladněji věnovat, je jí velmi záhy fascinován. Jako svým způsobem domácí statkové lékypůsobí preparáty na konstituci a přírodní procesy zemědělského podniku, chápaného jakoorganismus a individualita.

Biodynamici patřili vždy také k průkopníkům ekologického šlechtění rostlin a množení osiv,alternativního výzkumu kvality potravin, ale také komunitního života na farmách, spojenízemědělství s péčí o postižené, s výchovou a vzděláváním dětí a mládeže atd.

 
 

Biodynamičtí zemědělci se sdružují do národních svazů Demeter (jméno řecké bohyně úrodnostia plodnosti), které tvoří mezinárodní asociaci Biodynamic Federation - Demeter International.„Demeter“ je také označení a chráněná známka pro biodynamické produkty.