Vážení zákazníci, v sobotu 8. 6. bude naše prodejna ZAVŘENÁ, děkujeme za pochopení.

Gofre trubička - Paříž 38 g

Neohodnoceno
Značka: GOFRE
40 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

Jemný pařížský krém naplňuje ručně stáčenou kakaovou oplatku. Nakonec je namočená v lahodné čokoládě. Po zkousnutí křupne a rozplyne se na jazyku. Vyzkoušejte jí i vy a podlehněte jejímu šarmu.

Složení: ČOKOLÁDOVÁ NÁPLŇ (rostlinný tuk řepkový, cukr,čokoládová pasta 13% (čokoládová hmota - cukr, kakaové máslo min.19%, kakaový prášek, hořká čokoláda 60%, emulgátor (sójový lecitín*,vanilkový extrakt)), kakaový prášek, pšeničný* škrob, sušené mléko*), OPLATKA ( pšeničná* mouka, sušené mléko*, rostlinný olej - řepkový a slunečnicový v různém poměru, kakaový prášek, sušené vaječné* žloutky, cukr, vanilkový extrakt), CUKRÁŘSKÁ POLEVA. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stáčeny ručně dle starofrancouzské receptury z roku 1620.

Chráníme přírodu, a proto vůbec nepoužíváme palmové oleje

Gofretky, které snídal Král Slunce Ludvík XIV.

Výroba tradičních gofretek pařížskými cukrářskými mistry se dochovala od roku 1620.

Řada malířů v této době krále slunce, mušketýrů a rozkvětu Francie používala gofretky jako předlohu ke svým dílům, mimo jiné i slavný francouzský umělec Lubin Bougin, který jeden svůj obraz po tomto zákusku dokonce i pojmenoval. Pařížská šlechta při promenádách po širokých bulvárech navštěvovala ty nejvyhlášenější kavárny tehdejší doby, aby si mohla pochutnat na stočené oplatce máčené v čokoládě. Později i sám Napoleon Bonaparte miloval gofretky. Je skvělé, že se tento úžasný recept dochoval do dnešních dní a je nám ctí v  tradici této unikátní ruční výroby pokračovat a přinášet Gofretky, které Vám budou dělat radost. Kousnout. Křupnout. Rozmotat.